prof. Li Fengxia

 李凤霞,中国河北省承德市人。语言学及应用语言学专业,文学硕士,副教授。从事对外汉语教学、汉语水平测试等工作。

2015年至2018年由国家汉办/孔子学院总部选派至埃及开罗大学中文系任教,主要承担研究生的文学、语言及文化类课程教学工作,并担任论文指导教师。兼任开罗大学孔子学院HSK考点负责人、《孔子学院》(中阿文对照版)编辑、“汉语桥”世界大学生中文比赛埃及赛区负责人。

Li Fengxia pochodzi z Chengde w prowincji Hebei. Studiowała językoznawstwo oraz lingwistykę stosowaną, otrzymała także tytuł magistra literaturoznawstwa. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym; specjalizuje się w nauczaniu języka chińskiego jako drugiego języka, pracuje także przy opracowaniu państwowych testów biegłości języka chińskiego HSK.

W latach 2015-2018 została skierowana przez Państwowe Biuro Nauczania Języka Chińskiego Hanban oraz Instytut Konfucjusza do pracy w Uniwersytecie Kairskim, na którym prowadziła zajęcia z literatury, języka i kultury na studiach magisterskich, prowadziła także prace dyplomowe. Pełniła także funkcję koordynatora egzaminów HSK w Instytucie Konfucjusza przy Uniwersytecie Kairskim, redaktora dwujęzycznych publikacji (arabski/chiński) wydawanych przez IK, była także organizatorem międzynarodowego konkursu języka chińskiego dla studentów zagranicznych Hanyu Qiao – Most do języka chińskiego.

W Zakładzie Sinologii WO UW prowadzi zajęcia językowe, głównie na studiach magisterskich.